Фаховий здобуток Власти Сав’юк

Наша землячка, студентка четвертого курсу Івано-Франківського музичного училища ім. Д.Січинського Власта Сав’юк отримала диплом третього ступеня на ХІХ Всеукраїнському конкурсі молодих піаністів, який проходив 12-14 квітня у рамках фестивалю «Нейгаузівські музичні зустрічі» у місті Кропивницькому (до 2016 року – Кіровоград). У її віковій групі змагалися 22 молодих піаністи.Це не перший фаховий здобуток Власти. У березні минулого року вона посіла друге місце у VІ Міжнародному інструментальному конкурсі Євгена Станковича, який проходив у Києві.
Конкурс «Нейгаузівські музичні зустрічі» вважають більш престижним. Його започаткували у 1988 році – з нагоди столітнього ювілею великого піаніста і педагога німецького походження Генріха Нейгауза, уродженця міста Кропивницького.

Цього року в конкурсі брали участь 52 музиканти із 17 регіонів України (Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Київської областей та міста Києва).

Власта Сав’юк закінчила Косівську ЗОШ №2 і Косівську дитячу школу мистецтв (клас фортепіано). Велику любов до музики і бажання стати професійним музикантом дівчині прищепила її вчитель по класу фортепіано, директор Косівської ДШМ Тетяна Даниляк.

Після закінчення училища Власта Сав’юк мріє продовжити навчання у Львівській консерваторії.

А. МУДРИЦЬКА.

Share