Третій етап Національного чемпіонату України з фольклору «Euro Folk»

4–5 травня у м. Чернівцях зібралися творчі колективи нашої країни на третій етап Національного чемпіонату України з фольклору «Euro Folk» за підтримки ЮНЕСКО. Зі сцени лунали народні пісні, юні та дорослі учасники вражали запальними танцями.

Гуцульщину гідно представив дитячий фольклорний колектив «Косівські візерунки» під керівництвом Надії Миколаївни Меленчук і Тетяни Теодорівни Даниляк з Косівської дитячої школи мистецтв. Юні артисти вразили всіх своїм мальовничим, колоритним традиційним одягом гуцулів, майстерністю виконання гуцульських пісень і танців, які захопили виконавців і глядачів у шалений вир і неповторний казковий світ.

Звичайно, перед виступом дітки хвилювалися, але бурхливі овації глядацької аудиторії стали великою підтримкою і щедрою нагородою, вселили в їхні серця упевненість. В результаті дитячий фольклорний колектив «Косівські візерунки» здобув першість на вказаному етапі чемпіонату.

Цей фестиваль був не тільки багатий на пісні й танці. Всі учасники, а вони були представниками різних регіонів нашої великої Батьківщини, були одягнені у традиційні для їхніх регіонів строї, які відрізнялися між собою не тільки кроєм, але і декором, демонстрували етнічні відтінки, відмінності і особливості українського національного вбрання.

Крім досвіду, наші юні таланти отримали незабутні враження від міста Чернівців, його архітектури, побували в «Долині тюльпанів», де і відбулось персональне вручення учасникам колективу нагород.

Назарій СОРОХАН.
«Гуцульський край», №19, 10.05.2019 року

Share