Творчі успіхи колективів Косівщини

Нещодавно відбувся XXII Міжнародний гуцульський фестиваль у Надвірній, де взяли активну участь художні колективи з Косівщини, їхні виступи високо оцінило прискіпливе журі, а глядачі нагородили бурхливими аплодисментами. Народний аматорський ансамбль пісні і танцю БК с. Космача посів почесне перше місце. Другими стали театр мініатюр і солістка-вокалістка Мар’яна Лазарович БК с. Баня-Березова. Треті місця у чоловічого вокального ансамблю БК с. Лючі (кер. М.Струк) і дитячого зразкового танцювального ансамблю «Зелений талісман» ЦДТ м. Косова (кер. О.Соколюк) та в народної аматорської кіностудії «Черемош» БК с. Рожнова (кер. Ю.Магдич).

Крім художніх колективів призові місця зайняли майстри народної творчості. Галина Крицкалюк зі Смодної (художня вишивка) посіла перше місце. Богдан Ходан також зі Смодної (різьба по дереву) і Марія Стефуряк з Вербовця (художня обробка шкіри) на другому місці, треті місця у Косівської школи мистецтв (декоративно-ужиткове мистецтво) і Андрія Бойчука з Космача (кераміка).

У Коломиї у музеї «Гуцульщина» відбулася духовна академія, приурочена 90-річчю від дня народження і 20-річчю від дня смерті Патріарха Володимира. З успіхом пройшла презентація експозиції музею с. Хімчина, виступ народного аматорського хору БК с. Хімчина та виставка творів майстрів сакрального мистецтва Мирослава Радиша, Валерія Малиновського і Дмитра Приймака.

Минулої неділі у Рогатині відбувся обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля». Нашу Косівщину представляв народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Барви Карпат» БК с. Прокурави (кер. Л.Миклащук), який своїм виступом зачарував присутніх.

А ще у Верховині відбулося обласне свято танцю, в якому Косівщина також брала участь. Володарем «Гран-прі» став дитячий зразковий танцювальний ансамбль «Зелений талісман» ЦДТ м. Косова (кер. О.Соколюк).

Відрадно, що наші художні колективи, майстри народної творчості користуються великою повагою і авторитетом серед глядачів та відвідувачів масових заходів.

Працівники, дирекція відділу культури РДА і районного Будинку культури щиро вдячні всім учасникам за активну участь у житті культури Косівщини.

«Гуцульський край», №40, 2.10.2015 року

Share