VI регіональний фестиваль-конкурс дитячих оркестрів народної музики та солістів-інструменталістів

14 травня 2015 року в приміщенні Косівської дитячої школи мистецтв відбувся VI регіональний фестиваль-конкурс дитячих оркестрів народної музики та солістів-інструменталістів. На це феєричне дійство з’їхалися колективи з усіх куточків нашої області, зокрема: з Рожнятова, Вигоди, Делятина, Яремчі, Космача, Нижнього Вербіжа, Городенки, Отинії, Надвірни, Коломиї, Кутів, Богородчан, Верховини та Івано-Франківська.

Перед початком конкурсу з вступним словом виступила директор Косівської ДШМ, залужений працівник культури України, член журі Тетяна Даниляк. Вона привітала всіх з таким чудовим і важливим днем в житті юних артистів та представила запрошених гостей, зокрема, директора ОНМЦ «Культура Прикарпаття» Олексюка Василя Васильовича та викладача Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, відомого не лише на Прикарпатті, а й далеко за його межами, фольклориста Тимофіїва Михайла Миколайовича.

Далі, як годиться на нашій землі, перед початком будь-якої важливої справи, слід попросити Божого благословення тому вельмишановні отець Роман Іванюлик та отець Іван Близнюк поблагословили всіх присутніх в залі та побажали добра, сили і натхнення у їхній роботі.

VI регіональний фестиваль-конкурс дитячих оркестрів народної музики та солістів-інструменталістів

Розпочинаючи фестиваль-конкурс, заступник начальника відділу культури навчальних закладів управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тамара Володимирівна Присяжнюк представила членів журі та подякувала організатору і засновнику цього фестивалю, залуженому працівнику культури України Біланюку Дмитру Федоровичу та виконуючому обов’язки начальника відділу культури, національностей та релігій Косівської РДА Василю Струку за сприяння в підготовці та проведенні цього важливого заходу.

Також зі словами підтримки та найкращими побажаннями до всіх присутніх звернулися голова Косівської районної ради Михайло Іванович Шатрук та заступник голови Косівської РДА Михайло Михайлович Павлюк. Вони наголосили на необхідності проведення таких фестивалів-конкурсів, оскільки вони є надважливими у справі збереження та розвитку національної культури, патріотичного виховання української молоді.

Усі учасники показали себе достойно, журі навіть важко було обрати кращих, але це все ж таки конкурс, тому слід було обирати. В результаті обговорення, беззаперечну перемогу і Гран-прі серед оркестрів та ансамблів віддали зведеному дитячому оркестру народної музики дитячих музичних шкіл міста Івано-Франківська; І місце в цій номінації «Оркестри» дісталося дитячому оркестру народних інструментів Богородчанської ДМШ та оркестру народної музики Городенківської ДМШ; ІІ місце розділили між собою дитячий народний оркестр «Барвінок» Коломийської ДМШ №2 ім. Г. Грабець, дитячий оркестр народної музики «Дивограй» Рожнятівської ДШМ та дитячий оркестр народних інструментів «Коралик» Вигодської ДМШ; ІІІ місце зайняли оркестр народної музики Отинійської ДМШ та оркестр народної музики «Арканець» Надвірнянської ДМШ. В номінації «Ансамблі» ІІІ місце віддали ансамблю троїстих музик Косівської ДШМ та ансамблю народної музики Верховинської ДШМ. Серед солістів-інструменталістів І місце дісталося юному таланту, вихованцеві нашої рідної Косівської школи мистецтв Назарію Павлюку та цимбалісту з Яремчанської ДШМ Арсену Ковальчуку; ІІ місце зайняла скрипалька з Коломийської ДМШ №1 Катрін Саффурі і ІІІ місце посів Прощук Михайло, учень Космацької ДШМ.

Цей фестиваль показав, що наш край переповнений талантами, що є кому розвивати, оберігати, нести у світ гуцульську мелодію. А ще, ми вкотре довели, що Косівська дитяча школа мистецтв і її колектив найгостинніші в області, що ми вміємо приймати гостей та творити для них велике свято і можемо бути певні того, що наша рідна музика жива, вона має силу і міць, вона дзвенить, як і сто років тому, віщуючи славу Гуцульщини.

Наталія Вовчак

Share