Цікава зустріч

Минулого тижня у Косівській школі мистецтв відбувся надзвичайно цікавий захід — зустріч із співачкою, композитором, членом Національної спілки композиторів Лесею Горовою, яка народилася у Львові.

Леся Володимирівна закінчила музичну спеціальну школу ім. С.Крушельницької, а пізніше — Львівську державну консерваторію ім. М.Лисенка. Свій трудовий шлях розпочала у Львівському державному музичному училищі ім. С.Людкевича. Як співачка проявила себе на професійній сцені у 16 років. Вона дебютувала у жанрі авторської пісні у Чернівцях на першій «Червоній руті — 89», де отримала диплом. Композиторка брала активну участь у конкурсах і фестивалях в Україні, у Молдові і за кордоном — у Великобританії, Польщі. Співачка виступала з концертами перед представниками української діаспори у США, Австрії, Польщі. У Великобританії на Міжнародному фестивалі, як композитор, отримала спеціальний приз за найкращу пісню, яка стала гімном цього фестивалю.

Леся Горова випустила чотири альбоми власних пісень: «Залишитися собою», «Як проходить любов», «Я патріот» та власних і народних колядок «їде, їде Бог», її нагороджено медаллю і посвідченням «Видатний учасник Помаранчевої революції», а у 2006 році Указом Президента України — присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».

Сьогодні співачка у своєму репертуарі має більше 240 власних пісень. Вона пише пісні для молодих виконавців, дітей, а також інструментальну музику. її пісні звучать в радіоефірах та на телебаченні. Леся Горова виступала на майдані Незалежності у Києві під час Помаранчевої революції, разом із чоловіком була активним учасником Революції гідності.

Більше 20 років вона працює викладачем імпровізації та композитором техніки у вищому мистецькому коледжі Київської дитячої Академії мистецтв. Серед її учнів є лауреати міських, всеукраїнських і міжнародних конкурсів юних композиторів.

Вона дуже любить дітей і пише для них пісні. Недавно вийшла книга з піснями для дітей «Відчинилося життя», твори з якої виконували учні Косівської школи мистецтв.

Лесю Володимирівну дуже зачарувала Косівщина. Композиторка вперше відвідала її у минулому році — на запрошення друзів. Коли її запросили у школу мистецтв радо погодилася. До цієї зустрічі викладачі Косівської і Кутської шкіл мистецтв підготували своїх вихованців.

Урочисте дійство відкрила директор Косівської школи мистецтв Т.Т.Даниляк. Вона представила заслужену артистку України Л.В.Горову.

Концертну програму розпочав дитячий хор (молодша група) — концертмейстер Дзвенислава Біланюк, диригент Зоряна Бурлаченко. Артистка підійшла до маленьких виконавців і разом з ними проспівала свою пісню. Дитячі виступи перепліталися з чарівними, мелодійними піснями відомої композиторки Л.Горової. Солістки Настя Липчук, Діана Васильчук, Валентина Кузьменюк з Косівської школи мистецтв, Христина Кузьменюк, Тетяна Джумарик та Анна Зеленчук з Кутів зачарували глядачів своїми ніжними голосами. Прекрасними, мелодійними були виступи Анни Зеленчук, Тетяни Джумарик і Христини Юшко з Кутської школи мистецтв. Дитячу програму завершив хор (старша група). Елегію для скрипки і фортепіано, яку написала Леся Володимирівна, виконали Майя Шатрук і Тетяна Іванишин.

Л.В.Горова подарувала присутнім свої пісні про кохання, життя, патріотизм. Розповіла багато смішних і цікавих історій зі свого життя. Вона виступила з концертною програмою більше 350 разів перед нашими бійцями у зоні АТО. Їм, а також подіям Майдану композиторка присвятила чимало своїх творів. Пісня «Солдатику мій» стала оберегом для тих, хто воює з ворогом. Під час виконання патріотичних пісень вшанували пам’ять героїв, які віддали життя за наше майбутнє.

Зі сльозами на очах директор школи мистецтв Т.Т.Даниляк розповіла, що журналістка Маргарита Довгань повідомила про те, що в госпіталі перебуває на лікуванні наш земляк, випускник школи мистецтв Тарас Стефанів, який був поранений у зоні АТО. Пані Маргарита зустрічається з пораненими, спілкується з ними, пише про них і веде щоденник. Ця розповідь дуже зворушила присутніх.

На завершення Л.В.Горова подарувала дітям свої автографи і сфотографувалася на згадку. Цей захід був надзвичайно цікавим — як для дітей, так і для дорослих.

Вікторія Кушнірчук

«Гуцульський край», №8, 24.02.2017 року

Share