Ансамбль бандуристів «Cонячна струна»: відео

Назва ансамблю походить від слова «Пандора», що в перекладі означає «струна сонця», тобто бандура.

Бандура є одним із символів України, що наділений містичною здатністю стимулювати імунний супротив нації до зовнішнього тиску ворожих сил. Служачи для врівноваження національного організму в повсякденні, цей інструмент у часи великих потрясінь став могутнім джерелом наснаги. Українські кобзарі завжди були наставниками народу, виразниками його волелюбних прагнень та сподівань. Вони ніколи не були просто музикантами, що розважають людей. Вони були будителями народної свідомості і тому кобзарське мистецтво стало суспільно-історичним явищем, явищем суто націо-нальним і самобутнім, притаманним лише українському народу. Духовний пріоритет кобзарської справи завжди цінувався суспільством і народ шанував і любив своїх народних співців, сприяв розвитку їхнього мистецтва.

Суспільно-політична роль кобзарства особливо зросла з втратою Україною її незалежності. Це добре розуміли поневолені та окупанти, які завжди переслідували кобзарство. Незважаючи на репресії та масові нищення “власть імущими” та поневолювачами, кобзарство, завдяки всенародній любові та підтримці, вижило та збереглося до наших днів.

Нині, в період розбудови української держави, духовного відродження України, є цілком закономірне зростання інтересу до історії кобзарського мистецтва.

Група ансамблю у ВК: http://vk.com/club55986699

Share