Майстер-клас для туристів

Пані Романія Струтинська після смерті чоловіка, достойно несе нелегку ношу господині Косівського музею народної творчості Михайла Струтинського. Вона зробила цей заклад не просто місцем зберігання унікальних речей, а центром живого спілкування.

Нещодавно тут відбувся майстер-клас з писанкарства для групи туристів з усієї України, які відпочивають у Ворохті. У заході взяв участь заступник голови районної ради Дмитро Бойчук.

Щиро вітала гостей директор музею Романія Струтинська. Отець Юрій Корпанюк розповів про велич Великодня і запропонував добру справу розпочати молитвою.

Вчителька Городянської ЗОШ І-ІІ ст.  Марія Лелет розповіла про народні звичаї й традиції, пов’язані з писанкою, про способи виготовлення цього великоднього атрибуту.

Депутат районної ради Ганна Думітрак привітала гостей Косівщини і розповіла про роботу, яка ведеться на Гуцульщині для збереження традицій і для розвитку народного мистецтва.

Народна майстриня Анна Вахняк провела майстер-клас із розписування писанок, акцентуючи увагу присутніх на візерунках-символах, які споконвіків зображували писанкарки.

Із великим задоволенням працювали і діти-асистенти, і гості-туристи. Незважаючи на різний вік та життєвий досвід, на певний час усі стали творцями великоднього дива. Кожен із туристів поїде додому і повезе з собою маленьку гуцульську писанку, як теплий спогад про цей день і наш гостинний край. А ще — усвідомлення того, що всі ми — українці.

Ярослав ТИМОФІЙЧУК.
Фото автора.

Share