Виставка «Шевченків край»

Нещодавно в Косівському музеї народної творчості Михайла Струтинського відбулося відкриття виставки «Шевченків край» — пленер 2010-2012 року.

Організатором та керівником навчального пленеру для викладачів та студентів Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва ЛНАМ був Олекса Олексович Близнюк. Пленер присвячений вшануванні пам’яті Великого Кобзаря України та 130-річчю Косівській мистецькій школі.

Олекса Олексович — дитина Черкаської землі, здобувши освіту в Київському художньо-промисловому технікумі, у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Івана Труша та в Криворізькому педагогічному університеті (диплом з відзнакою) з 1975 року став учасником, обласних всесоюзних, всеукраїнських, зарубіжних виставок.

А з 1996 року Олекса Близнюк засновник та президент Вільної академії красних мистецтв „Великого Кобзаря України”. Він же меценат, організатор, опікун щорічних весняно-осінніх пленерів-практикумів, художників, студентів та школярів з усіх регіонів України.

Вільна академія — могутнє знаряддя виховання молодих художників й нових взаємин між людьми, як найяскравіше виявлення духовних сил, багатства кращих рис і особливостей народного характеру в безперервному розвитку рис, що становлять гордість українського народу. Основним і пріоритетним завданням Вільної академії є закладення основ вищої мистецької школи в провінції, стати кузнею молодих мистецьких кадрів Черкащини та України.

У навчальному пленері брали участь викладачі Олекса Близнюк Віктор Білий, Олександра Пиптюк; студенти Максим Зацарінний, Андрій Лесів, В’ячеслав Пелипенко, Богдан Богатчук, Михайло Івантра, Захар Коник, Марта Бельмега, Марта Сов’як, Ася Соломон.

Зупиняючись у селах та містечках, якими мандрував Великий Кобзар, художники та студенти намагалися знайти те, що пов’язує сучасну місцевість з часами Шевченка, аби відшукати таїну поетових почувань, його віру і надію у свій народ.

Переглянувши виставку, необхідно відмітити, що усі роботи виконані на високому рівні. Зокрема акварель студента Богдана Богатчука „Шевченків дуб” сподобалась всім відвідувачам виставки. Виділяється робота олійними фарбами Пелипенко В’ячеслава „Бузок Нечуя-Левицького”. Саме ця картина після виставки буде передана музею Нечуя-Левицького.

А про роботи Олекса Близнюка не треба говорити — про них потрібно співати. Вони наче мелодійні звуки музики або політ грандіозного птаха кличуть у чисто-блакитне небо, де легко дихається. IV усьому цьому сповнюється магічна філософія Тараса Шевченка… „ свою Україну любіть”..

Директор музею Романна Струтинська, директор КІПДМ ЛНАМ Святослав Мартинюк, викладачі, студенти, учні школи мистецтв, учасники регіональної благодійної організації „Центр громадських ініціатив”, жителі Косівщини, представники інтелігенції Косова (родина Олександра Плосконоса) щиро вдячні Олексі Близнюку за його невгамовну працю наставника та пропагандиста української національної культури.

Романна Струтинська, директор музею
Ірина Панчук, старший науковий працівник Косівського музею Михайла Струтинського

Share